human logoKiskunhalasi Szakképzési Centrum

Dékáni Árpád Technikum

6400 Kiskunhalas, Kossuth u. 23. | +36-77/421-379

Közelgő események

Események nem találhatóak

Múlt héten a rendész diákjaink látogatásokat tettek a Kiskunhalasi rendőrkapitányság épületébe, illetve a Készenléti rendőrségnél.

9. évfolyamos diákjaink egy előadást hallgattak meg Torma Sándor rendőr ezredestől, aki a határrendészet munkájával ismertette meg őket, majd ezt követően bepillantást nyertek a határőrség-rendőrség múltjába. Fráter Sándor ny. hőr. alezredes egy tárlatvezetéssel egybekötött előadását hallgatták meg a rendőrség épületében található múzeumban, majd az Őrzött szállás különböző helyiségeit nézhették meg.

13. évfolyamos diákjaink a készenléti rendőrség szigorúan őrzött épületébe léphettek be, ahol az ügyeleti szobán kívül a fegyverszobát, gépjárműparkot, és a fegyverzeti anyagokat is megtekinthették. Egy-két szerencsés személy még a bevetési ruhát is magára ölthette

14. évfolyamos diákjaink már a közrendvédelmi osztályon tájékozódhattak az ügyeleti rendszerrel, a fegyverszobával, illetve az ügyviteli rendszerrel kapcsolatban.  

9/B Ardi Réka

2017.10.18.-án lehetőségünk volt megtekinteni a Kiskunhalasi Rendőrkapitányságot. A helyszínen egy előadáson vettünk részt, amit Torma Sándor rendőr ezredes tartott. Az előadás témája a határrendészet és a migráció volt. A tájékoztató körülbelül 1 órát vett igénybe. Utána átmentünk a határőrség-rendőrség múzeumba, ahol a rendészet múltjáról nagyon jó információkat kaptunk. Ezután az Őrzött szállást tekintettük meg, ahol az őrizetesek voltak. Ezen a helyen több helyiséget is megnézhettünk. Pl: A dohányzó szobát, ahol cigi csikkekel hagytak üzenetet a falon egymásnak. A sétáltató udvart, ahol napi 2 órát levegőzhetnek és a migránsok szobáit is. Az előadás nagyon jó volt, sok új információval gazdagodtunk

13/B Dobos Afrodité Noémi.

2017. 10. 16.-án utunk a Kiskunhalasi Készenléti Rendőrséghez vezetett ahol Tóth László alezredes Úr fogadott minket, aki egyben iskolánk óraadó tanára. A fő cél a tananyagban lévő dolgok elsajátítása volt. Betekinthettünk az ügyeleti irodába, aminek szemrevételezhettük a feladatát, láthattuk kialakítását. Az egész épületben körbevezettek minket és beléphettünk a vezetők irodájába. Benéztünk az előadó terembe, ott éppen továbbképzés zajlott. Eljutottunk a fegyvertisztítóba ahol minden hasznos információt megkaptunk a Készenléti Rendőrség által használt fegyvertípusokkal kapcsolatban. Végül a fegyverszobára került a sor, ami rácsos ajtóval illetve speciális gyurmalakattal és más biztonsági eszközökkel is védve van.

Vezdán Csaba rendészet-közszolgálat szakmacsoport vezetője: Ezekkel a látogatásokkal közelebb szeretnénk hozni a rendészet különböző szakterületeit a diákjainkhoz, ezzel is segítve a döntésüket a továbbtanulásukban. Fontosnak tartom, hogy a napi munka közben nyerhetnek betekintést a rendőrség életébe, és tekintélyes szakemberektől hallgathatnak előadásokat.

Köszönjük a lehetőséget. 

22550793 1891278484277835 1498533508 o 22553667 1891278217611195 2001054550 o 22560933 1891278547611162 1491991111 o

 

Iskolaújság megtekintése (PDF)

Megtekint

Kapcsolódó oldalak

hatartalanul 

EEK logó részletekkel 

ikk 

Támogatóink

m style logo 

felegyhazitej logo bg 

primor logo bg