Dékáni Árpád Technikum

6400 Kiskunhalas, Kossuth u. 23. | +36-77/421-379

Közelgő események

Események nem találhatóak

Az idei évben is megnyerte a Bács-Kiskun megyei haditorna versenyt a Dékáni Árpád Szakgimnázium felkészült csapata.

A Honvédelmi Minisztérium által szervezett verseny megyei fordulóját Ballószögön rendezték meg szeptember 28-án.

Összesen 18 csapat harcolt a kupáért. 7 versenyszám várt rájuk: ügyességi, elméleti, egészségügyi és különféle sportfeladatokat kellett végrehajtani. A játékos vetélkedő komoly felkészülést kívánt a diákok részéről. A Dékáni Árpád Szakgimnázium 3 csapatot indított. Közülük került ki a győztes is. A 12. évfolyamos tanulók (Császár Viktor, Dávoda Zoltán, Kelemen Viktor és Rigler Adrián) szoros megmérettetésben nyerték meg ismét a kupát. A felkészítő tanárok (Bártory Gábor és Vezdán Csaba) is rendkívül büszkék voltak a tanulók teljesítményére. Külön öröm, hogy ahogy tavaly, idén is a Dékáni Árpád Szakgimnázium mehet az országos versenyre, melyet a Közszolgálati Egyetem Hadtudományi karán rendeznek meg 2018 áprilisában.

A Bács megyei fordulón jelen volt Durgó Tamás őrnagy is, aki elmondta, hogy a minisztérium nem titkolt célja a versennyel az, hogy erősítse a Magyar Honvédség és a társadalom kapcsolatát, elősegítse a honvédelmi nevelést, valamint népszerűsítése a sport és egészséges életmódot a katonai pályára készülő diákok körében.

„Fantasztikus érzés olyan diákokkal indulni akik szívüket teszik bele a versenyzèsbe, ismét bizonyítva, hogy érdemes hozzánk, az ország egyik legjobb rendèszkèpző iskolájába jönni tanulni! Gratulálok minden résztvevőnek, mivel mindhárom csapatunk remekül teljesített, és nagyon büszkèk vagyunk rájuk! Hajrá Dékáni, Hajrá rendèszet!’

Vezdán Csaba rendészet-közszolgálat szakmacsoport vezetője

IMG 20170928 123908 600 x 450 IMG 20170928 140518 600 x 450 IMG 20170928 140619 600 x 450

IMG 20170928 140911 600 x 450